Suszarki do rąk - elektryczne, suszarki łazienkowe, Merida
Najczęściej kupowana
suszarka do rąk Merida M99S
suszarka do rąk Merida M99S

Suszarki do rąk

Jakie funkcje pełni suszarka do rąk? To urządzenie suszące - zastępuje lub uzupełnia tradycyjne ręczniki do wycierania rąk. Stanowi ona wygodną i ekonomiczną alternatywę dla ręczników papierowych, o których zakupie i uzupełnieniu należy ustawicznie pamiętać. Co warto wiedzieć przed zakupem suszarki do rąk? Każda suszarka do rąk musi posiadać źródło zasilania. Większość suszarek do rąk potrzebuje mieć doprowadzone zasilanie pod obudowę. Rzadziej wyprowadzony jest przewód zasilający do gniazdka elektrycznego. Suszarka do rąk to oszczędność i ograniczenie ilości produkowanych odpadów.

Suszarka do rąk

Suszarka do rąk to urządzenie elektryczne i mechaniczne. Aby być pewnym jej długiej żywotności, warto upewnić się czy sprzedawca/producent oferuję gwarancję i posiada krajowy serwis oraz magazyn części zamiennych. Ten pozornie oczywisty warunek nie jest spełniony w przypadku bardzo wielu produktów dostępnych na rynku. Wszystkie ofererowane przez nas suszarki do rąk i włosów są objęte gwarancją firmy Merida. Po okresie gwarancji zapewniona jest także dostępność podzespołów zamiennych, dzięki czemu uszkodzenie np. włącznika nie powoduje konieczności zakupu nowej suszarki do rąk.

Jaka suszarka do rąk?

Jak wybrać odpowiednie urządzenie do suszenia rąk? Moc i wydajność urządzenia wyrażaną w czasie dosuszenia rąk wybieramy w zależności od natężenia ruchu w łazienkach. Najczęściej w liczbie równej licznie umywalek, nie mniej niż jedną na dwie umywalki. W zależności od charakteru użytkowania wybieramy suszarki do rąk w obudowie z tworzywa sztucznego lub stalowe suszarki do rąk. Pierwsze są tańsze i najczęściej są wystarczająco odporne, aby przetrwać przypadkowe uderzenia. Suszarki do rąk w obudowach ze stali matowych lub polerowanych stanowią wystarczające zabezpieczenie urządzeń przed większością przypadkowych uszkodzeń mechanicznych. Wyższe modele, także dzięki specjalnym rozwiązaniom mocowania, opierają się również aktom wandalizmu.

Elektryczne suszarki do rąk

Elektryczne suszarki do rąk dzielimy na grzałkowe i niskotemperaturowe suszące tylko silnym strumieniem powietrza. Te ostatnie urządzenia kosztują najwięcej dając w zamian znaczne obniżenie zużycia energii elektrycznej oraz większą wydajność. 2 lub nawet 3 grzałkowe suszarki do rąk średniej mocy może zastąpić jedna energooszczędna suszarka kieszeniowa. Suszarka do rąk może być uruchamiana przyciskiem lub zbliżeniowo. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety i wady. Przyciskowe suszarki do rąk będą wymagać częstszego czyszczenia obudowy, ale są mniej zawodne i włącznik ma dłuższą żywotność. Automatyczne suszarki do rak włączane zbliżeniowo są łatwiejsze w utrzymaniu ich w czystości. Jednak w niższych, tańszych modelach włącznik kontrolowany przez sensor ruchu może z czasem wymagać interwencji serwisu.

Kieszeniowa suszarka do rąk
Merida DUAFLOW M72A
suszarka do rąk Merida Duaflow M72A

Kieszeniowe suszarki do rąk

Kieszeniowa suszarka do rąk lub szczelinowa suszarka do rąk zapewnia najwyższy komfort użytkownika, dużą wydajność pozwalającą ograniczyć liczbę suszarek w pomieszczeniu oraz zapobiega skapywaniu wody z rąk na posadzkę ułatwiając utrzymanie czystości.

Suszarki łazienkowe do rąk

Suszarki łazienkowe do rąk to także element wpływający na estetykę łazienki. Warto wziąć to pod uwagę planując jej zakup. Dla wielu użytkowników łazienek jest to bardzo ważny czynnik wystroju łazienki, dlatego też powinno nam zależeć na ładnym wystroju łazienki. Co więcej wielu projektantów wnętrz oraz architektów zwraca uwagę na wysoką jakość i estetyczny wygląd suszarek łazienkowych. 

Suszarki do rąk cena

Najtańsza suszarka do rąk osiąga cenę minimum 400-500 zł brutto. Warto mieć świadomość, że dostępne na rynku urządzenia w cenie poniżej 200 zł nie będą spełniać swoich funkcji - będą słabo suszyć, a ich żywotność będzie ograniczona zwłaszcza w łazienkach o dużym natężeniu ruchu. Urządzenie suszące w najniższej cenie to nic innego jak słaba domowa suszarka do włosów opakowana w najcieńszą obudowę ścienną.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą suszarek do rąk. Kliknij Suszarki do rąk

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl