Jak utrzymać świeży zapach w toalecie? 0

Toaleta to miejsce określane mianem świątyni dumania. Jeśli jest ona połączona z łazienką, wówczas może stać się domowym spa, salonem kosmetycznym lub fryzjerskim. Aby potencjalni klienci mieli ochotę w nim przebywać, pomieszczenie to powinno być funkcjonalne i estetyczne. Zdecydowanie przyjemniej jest nam realizować potrzeby fizjologiczne i brać prysznic w miejscu czystym i pachnącym, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby nasza toaleta i łazienka takie właśnie były.

Nieświeży zapach w toalecie - przyczyny

Brzydki zapach w toalecie może być wynikiem niedokładnego i zbyt rzadkiego jej sprzątania. Zdarza nam się pomijać newralgiczne, trudno dostępne miejsca. Pomieszczenia sanitarno-higieniczne warto często wietrzyć, otwierając okna. Przyczyną nieprzyjemnego zapachu w toalecie może być słaba wentylacja bądź nieprawidłowa, zbyt krótko trwająca dezynfekcja.

Jakie wybrać środki czyszczące?

Czyli co powinno znaleźć się w zestawie do sprzątania łazienki? Właściwy sprzęt i odpowiednie środki czystości do sprzątania to połowa sukcesu. Stosując kolorowe ściereczki, na pewno nie pomylimy się, która była do powierzchni chromowanych, a która została nawilżona mleczkiem do usuwania kamienia. Skuteczna walka z nieprzyjemnym zapachem, bakteriami i wirusami polega głównie na wyeliminowaniu zanieczyszczeń. Aby sprzątanie było efektywne należy odpowiednio przewietrzyć pomieszczenie, opróżnić kosz na śmieci, które mogą być kolejnym źródłem nieprzyjemnych zapachów. Lustro, umywalka i armatura łazienkowa powinny zostać umyte środkiem myjącym i przetarte suchą ścierką. Muszlę klozetową i pisuar (jeśli jest) należy wyczyścić wewnątrz szczotką z płynem dezynfekującym. Gęsty płyn do dezynfekcji powinno się wlać do muszli klozetowej i zanurzyć w nim szczotki wc. Przetrzeć należy również drzwi wejściowe, oczyścić kratki wentylacyjne i wywietrzniki. Oczyszczamy dokładnie wszelkie, trudno dostępne półeczki i krawędzie.Na końcu można użyć odświeżacza lub kadzidełek zapachowych.

Najczęściej popełniane błędy podczas sprzątania pomieszczeń sanitarno - higienicznych

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego od sprzątania, ale jeśli się nad tym dłużej zastanowić, wyczyszczenie i zdezynfekowanie toalety do najprostszych zadań nie należy. I tu mogą zdarzyć się błędy lub przeoczenia. Osoby sprzątające łazienki i toalety nierzadko zapominają o wyczyszczeniu drzwi kabin wc, klamek i uchwytów, półek, lamp, otworów wentylacyjnych i trudno dostępnych miejsc, także pod krawędziami mis ustępowych i pisuarów. Przez takie zaniedbania toaleta może stać się siedliskiem bakterii chorobotwórczych. Ponadto, zamiast porządnie sprzątnąć toaletę, zdarza nam się maskować nieprzyjemny zapach odświeżaczem powietrza. Podczas sprzątania nie powinno się używać tych samych ściereczek i środków do mycia różnych nawierzchni, jest to niehigieniczne i może uszkodzić czyszczone powierzchnie. Sprzątanie powinno obejmować również proces odkażania muszli klozetowej i czyszczenie rur, które są główną przyczyną nieprzyjemnego zapachu.

Odświeżacze powietrza

Odświeżacz powietrza powinien być zwieńczeniem procesu sprzątania i dezynfekcji toalety. Dobrą praktyką jest stosowanie elektrycznych dozowników zapachów z wkładami w formie aerozolu, które umieszczone na dużej wysokości niszczą bakterie. Automatyczne odświeżacze powietrza cyklicznie uwalniają przyjemny zapach w takich odstępach czasu, jakie sami ustalimy. Istnieją różne rodzaje odświeżaczy np. z czujnikiem ruchu, w wielu sklepach są dostępne zapachy w sprayu, żelu lub w postaci neutralizatorów powietrza.

Profesjonalne środki czystości, czyli jakie?

Profesjonalne środki czystości są wykorzystywane zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak też w obiektach publicznych - szkołach, szpitalach, biurach. Na ich korzyść przemawia duża wydajność, możliwość szybkiego i dokładnego sprzątania podłóg, powierzchni kuchennych i łazienek. Profesjonalne preparaty do czyszczenia znajdziemy m.in. w internetowym sklepie eurohigiena.pl (http://www.eurohigiena.pl/) z siedzibą w Gdyni. Merida oraz BUZIL to wiodące marki dostępnych w ofercie sklepu produktów. Istnieje możliwość nabycia płynów do mycia podłóg zarówno ręcznie, jak i przy użyciu maszyn, mycia powierzchni nadpodłogowych, sanitariatów, dezynfekcji czy prania dywanów. W asortymencie znajdziemy również elektroniczne, hotelowe i drzwiowe odświeżacze do powietrza w szerokiej gamie zapachów. Posiadamy również inne akcesoria takie jak kostki toaletowe czy wkłady zapachowe. Więcej informacji na temat odświeżaczy do powietrza znajduje się na stronie: http://www.eurohigiena.pl/odswiezacze-powietrza.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl